13 Şubat 2016 Ehliyet sınavı soruları takip sayfası!

13 şubat 2016 ehliyet sınavı

Ehliyet sınavı Türkiye genelinde yapılmıştır şimdi herkesin gözü açıklanması beklenen ehliyet sınav sorularında. Sınav soruları açıklanmamıştır.

13 ŞUBAT EHLİYET SINAV SORULARI VE SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR!!!

SINAV İKİ GRUP OLARAK YAPILDI. 1. GRUP 2016 YILI ÖNCESİNDE KAYIT OLUP VEYA ÖNCESİNDE SINAVA GİRENLER, 2 GRUP 2016 YILI İTİBARİYLE KAYIT  OLUP İLK DEFA SINAVA GİRENLERİ KAPSAMAKTADIR.

 

EHLİYET SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Sponsorlu bağlantılar

SORULARI ONLİNE ÇÖZÜN: 

1 GRUP EHLİYET SINAV SORULARI

13 Şubat 2016 İlk yardım soruları

13 Şubat 2016 Trafik soruları

13 Şubat 2016 Motor soruları

2. GRUP EHLİYET SINAV SORULARI

13 Şubat 2016 İlk yardım soruları

13 Şubat 2016 Trafik soruları

13 Şubat 2016 Motor soruları

13 Şubat 2016 Trafik adabı soruları

 

13 Şubat ehliyet sınavı için kaç puan almam gerekiyor?

Ehliyet sınavı için başarı puanınızın 100 puan üzerinden 70 olması gerekir.  Her sorunun puan değeri  ikidir. 70 puan alabilmek için “en az” 35 tane doğru cevap verme zorunluluğu bulunuyor. Yanlış yaptığınız soruların, doğru yanıtları götürmesi durumu ehliyet sınavı için kesinlikle geçerli değildir. Önemli olan yaptığınız doğru cevap sayısıdır. Yaptığınız yanlış cevapların size bir engeli yoktur.   

 

13 şubat ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Ehliyet sınav soruları sınavdan 2 gün sonra açıklanmaktadır. Ehliyet sınav sonuçları ise 12 gün sonra açıklanmaktadır. Sorular ve sonuçlar 1 kaç gün geç açıklanabilir. Ehliyet sonuçlarını takip etmek için alta bulunan linke tıklayınız.

Ehliyet sınav sonuçları

 

13 şubat 2016 ehliyet sınavından kalırsak ne olacak?

13 Şubat ehliyet sınavından kalan bir adayın sıradaki sınava girmesi gerekecek. Eğer sınavda başarısız olursanız sıradaki sınav 14 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak.  İşin kötü yanı arada tam üç ay zaman farkı var. Bununla birlikte harç ücretini bir daha ödemeniz de gerekecek. 

 

13 şubat ehliyet sınavından başarılı olursak süreç nasıl işler?

Teorik sınavdan başarılı olduğunuz zaman direksiyon eğitimlerinizi almanız gerekecek. Direksiyon eğitimlerini eksiksiz olmanız ehliyet sınavı açısından çok önemlidir. Lütfen eğitimleri eksiksiz alın. Resmi olarak kaç saat hakkınız olduğunu öğrenmek için yönetmelikte bulunan ders saatlerini aşağıdaki makalede paylaştık.

Direksiyon sınavı eğitimleri kaç saattir tıklayınız.

 

13 şubat 2016 direksiyon sınav ücreti ne kadar?

Direksiyon ve teorik sınavına ilk giriş ücreti 70 TL’dir.

 

13 Şubat 2015 ehliyet sınavından sonra direksiyon sınavı ne zaman olacak?

MEB tarafından sene başında teorik sınavlar ve direksiyon sınavları için belirlenen taslak olarak tarihler vardır. Direksiyon sınav tarihlerinde değişiklikler olabilir. Direksiyon sınavları teorik sınavdan 2 veya 3 hafta sonra gerçekleşiyor. Yoğunluğa göre 1 ay veya daha geç bir tarihte de direksiyon sınavına girmeniz gerekebilir. Direksiyon sınav tarihleri için kursunuzla irtibat halinde olunuz. Kesin bir tarih vermek yanlış olur. Bunun yanında direksiyon sınavı için alttaki makaleyi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler? (2016 Güncel)

 

Ehliyet sınavından başarılı olup direksiyon sınavından kalırsam ne olacak?

Bu durumda, 70 TL direksiyon sınav ücretini ve  2 saat zorunlu direksiyon telafi dersi ücretini ödemeniz gerekecek. Toplam ödemeniz gereken ücret 200 TL - 250TL arasında olabilir. Sürücü kursunuza fiyatları sorunuz. Yeni yıl itibariyle taban fiyat uygulaması uygulanıyor ve bu fiyatlar komisyonlar tarafından her il için belirleniyor.

 

Direksiyon sınavında zorlanılan konular nelerdir?

Direksiyon sınavıyla ilgili siz değerli sürücü adaylarının da katıldığı bir anket yaptık. Buyrun anket sonuçlarını inceleyiniz.

Direksiyon sınavıyla ilgili ankete ulaşmak için tıklayınız.

 

Yeni yılda stajyer sürücü olacağız bu ne anlama geliyor?

Yeni yılda ehliyet sınavına giren adaylar stajyer sürücü uygulamasına tabi olacaklar. Bu konuda ayrıntılı bir makale hazırladık incelemenizi tavsiye ederiz.

Stajyer ehliyet nedir?

 

Direksiyon sınavından geçersem süreç nasıl işleyecek?

13 Şubat 2016 ehliyet sınavından ve sonrasında yapılan direksiyon sınavından başarılı olursanız 1 hafta içinde sertifikanızı alabilirsiniz.

 

DİĞER ÖNEMLİ MAKALELER:

Ehliyet sertifikası ile araç kullanabilir miyim?

2016 Ehliyet sisteminde neler değişecek?

2016 Yılında yeni ehliyet sınıfları nelerdir?

2016 Yılında otomatik vitesle araç kullanımı?

2016 Direksiyon sınavlarında ne değişti?