21 Nisan 2018 Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları Sayfası

21 nisan ehliyet sınav soruları

21 Nisan 2018 Ehliyet sınavına nasıl hazırlanabilirim? Kaç soru sorulacak?  Kaç doğru cevap olmalı? Sınav ücretleri ne kadar? En son ödeme tarihi ne zaman? Sorular ve sonuçlar ne zaman açıklanacak? Çıkabilecek 21 nisan ehliyet sınav soruları nelerdir? Ehliyet sınavı hazırlık platformuna hoş geldiniz. Üsteki gibi merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabı için okumaya devam ediniz.

 

21 Nisan 2018 Ehliyet sınav soruları

21 Nisan ehliyet sınavına girecek sürücü adaylarının merak ettiği konuların en başında elbette sınava nasıl hazırlanacağım sorudur. Bu noktada sizlere önerimiz kursların vereceği teorik eğitimlere ihmal etmeksizin katılmanız olacaktır. Bununla birlikte sürücü kursunun vereceği kitapçığını da almayı unutmayınız. Aynı zamanda alt kısımda şimdiye kadar çıkmış ehliyet sınav sorularını ve sizler için hazırladığımız deneme sınavlarını çözmenizi öneriyoruz. Ne kadar farklı tipte soru çözerseniz sınava o kadar hazır olursunuz.

Çıkmış ehliyet sınav soruları

21 Nisan ehliyet deneme sınavları

 

Kaç soru soruluyor? Kaç puan almalıyım?

MTSK sınavı toplam 50 sorudan oluşuyor ve sınavı MEB(Milli Eğitim Bakanlığı) gerçekleştiriyor. Bu sınavda İlk yardım 12, Trafik ve Çevre 23, Motor Bilgisi 9 ve 6 adet trafik adabı sorusu sorulmaktadır. 50 sorudan 35 doğru cevap vererek toplam 70 puan alırsanız sınavdan başarılı sayılıyorsunuz.

Sponsorlu bağlantılar

 

Teorik sınav ve Direksiyon uygulama sınavı ücretleri ne kadar?

Direksiyon uygulama ücreti 2018 yılı için 100 TL’dir.

Teorik sınav ücreti 2018 yılı için 75 TL’dir.

 

En son ödeme tarihi ne zaman?

 23.02.2018 ile başlayan ödemeler en son 28.03.2018 tarihinde sona erecektir.

 

Sorular ve sonuçlar hangi tarihte açıklanıyor?

21 nisan ehliyet sınavı cumartesi günü gerçekleştirilecektir. Sorular ise genelde salı veya Çarşamba günü erişime açılıyor. Sonuçlar ise 3 Mayıs 2018 Perşembe günü açıklanmaktadır.

 

21 Nisan ehliyet sınavında hangi sorular çıkabilir?

Son dönemlerde yapılan ehliyet sınavlarında soruların yenilendiği gözlemlenmektedir. Merkezi sınavlarda soruların bir kısmı geçmişte çıkmış sorulara benzediği gibi bir kısmı ise sürekli yenilenen sorulardan oluşmaktadır. Adayların en çok zorlandığı alan ilk yardım alanıdır. Bu alan diğer alanlara nazaran sınavda belirleyicidir.