17 aralık ehliyet sınavı

8 EKİM 2016 EHLİYET SINAV SONUÇLAR AÇIKLANDI !!!

EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA 

Ehliyet sınav sonuçları

Ehliyet sınavı sonuçlarını görüntülemek için TC Kimlik No ile sorgulama yapılması gerekmektedir. 8 Ekim 2016 Ehliyet sınav sonuçları sorgulamak için alt kısımda yer alan bağlantı ile MEB sayfasına yönlendirileceksiniz. Daha sonra MEB Motorlu Taşıtlar Sınav sayfasında girdiğiniz sınavın sonuç bilgisi linkine tıklayarak ulaşabileceğiniz sorgulama alanında, TC Kimlik No ve güvenlik numarasını girerek ehliyet sınav sonucunuzu görüntülemeniz mümkün olacaktır. 

 

EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA LİNKİ 

Ehliyet sınav sonuçları

 

8 EKİM 2016 EHLİYET SORULARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

8 Ekim ehliyet sınav soruları sınavdan 2 gün sonra açıklanmıştır. 

8 EKİM 2016 EHLİYET SINAVI SORULARI SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

 

8 EKİM EHLİYET SINAVINDAN BAŞARILI OLMAK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

8 Ekim ehliyet sınavından başarılı olmak için 50 sorudan 35 doğru cevap vermeniz gerekiyor.Her soru 2 puan değerindedir ve toplam 70 puan etmektedir. Önemli olan hangi alandan olursa olsun en az 35 doğru cevap vermektir.

 

2016 EHLİYET SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

RESİMLİ ANLATIM: 2016 EHLİYET SINAV SONUÇLARI

 

 

EHLİYET SINAVINDAN BAŞARISIZ OLURSAM NE OLACAK?

Bir aday ehliyet sınavından başarısız olursa sınav ücretini yeniden yatırarak sıradaki sınava girmesi gerekiyor.8 Ekim 2016 ehliyet sınavından kalan adaylar için sıradaki ehliyet sınav tarihi 17 Aralık 2016 Cumartesidir. Not: Ehliyet sınavından başarılı olmadıkça direksiyon sınavına giremezsiniz. Teorik sınavdan 4 defaya kadar başarısız olabilirsiniz. 4. defa başarısız olduysanız kursa yeniden yazılmanız gerekiyor.

 

8 EKİM EHLİYET SINAVININ DİREKSİYON SINAV TARİHLERİ

5-6 Kasım 2016 ana sınav tarihleridir. 26-27 Kasım 2016 ve 17-18 Aralık 2016 ara sınav tarihleri olmakla birlikte kursların bulunduğu ilçelerdeki yoğunluğa göre ana ve ara sınav tarihleri değişebilir. Ehliyet sınavları aday sayısı bakımından katılımın yoğunluğuna göre direksiyon sınav tarihleri çok değişkenlik gösterecektir. Kursunuzla irtibat halinde bulununuz.

 

8 EKİM EHLİYET SINAVINDAN SONRA DİREKSİYON SINAVINA NASIL HAZIRLANMALIYIM?

Eğer sınavdan 70 puan alarak başarılı olursanız direksiyon sınav ücretini ödemeniz gerekiyor. Sürücü adayları teorik sınavdan ziyade direksiyon sınavında çok zorlanmaktadır. Direksiyon sınavıyla ilgili dikkat etmeniz gereken hususlarla ilgili makaleyi okumanızı tavsiye ediyoruz. Komisyon üyeleri ve usta öğreticilerin de görüşü alınarak hazırlanmış ve güncel yazı:

>>Direksiyon sınavında yapılması gerekenler için tıklayınız<<

>>Direksiyon sınavı puanlama kriterleri için tıklayınız<<

 

DİREKSİYON SINAVI EĞİTİMLERİ TOPLAM KAÇ SAAT OLACAK?

Resmiyette direksiyon eğitimi toplam B sınıfı için 14 ders saatidir. Direksiyon eğitimi akan trafikte verilir. Ayrıca, 2 ders saati similatör eğitimi alınmalıdır. Mutlaka eğitimlerinizi alın. Sınav parkurunuzu çok iyi tanıyın.

Direksiyon dersleri kaç saat

 

8 EKİM SINAVINA İTİRAZ EDEBİLİR MİYİM?

Sınav sorularına, cevap anahtarına ve sonuçlara yapılacak olan itirazlar internette yayınlandıktan sonra 10 gün içinde 20 TL karşılığında dilekçeyle yapılabilir.

 

KONUYLA ALAKALI MAKALELER

Ehliyet randevu alma

Ehliyet sertifikası ile araç kullanabilir miyim?

2016 Ehliyet sisteminde neler değişti?

2016 Yılında yeni ehliyet sınıfları nelerdir?

2016 Yılında otomatik vitesle araç kullanımı nasıl olacak?

2016 Direksiyon sınavlarında ne değişti?

8 Ekim 2016 Ehliyet sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

 

3.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 3.17 (6 oylar)