2016 EHLİYET SINAVINDAN GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR ?

ehliyet sınavından geçmek için kaç puan

M, A1, A2, A, B1, B, D1, D, C1, C ve F sınıfı bütün adaylar aynı sınava giriyor. Eski sistemde her sınıfın soruları aynıydı. Tek bir düzen getirildi. Bu düzene göre toplam 50 soru soruluyor. MTSK Yeni müfredat ehliyet sınavı olarak adlandırılan bu sınavın yapısı tamamen adaylar açısından kolaylık sunmaktadır.

 

Ehliyet sınavında hangi alanlardan kaç soru soruluyor?

Ehliyet sınavında 50 sorudan;

12 tanesi ilk yardım,

23 tanesi trafik,

9 Tanesi motor, 

6 Tanesi trafik adabı sorularından oluşmaktadır.

 

Ehliyet sınavından geçmek için kaç puan almam gerekiyor?

Puanlama çok basit. Her soru 2 puan, 50 soru olduğu için toplam 100 puan üzerinden değerlendiriliyor sınav. 35 doğru cevap verirseniz sınavdan başarılı olursunuz

 

Trafik, İlk yardım, Motor ve Trafik adabı sorularından kaç doğru yapmam gerekiyor?

Sınavın en güzel yönü budur ki herhangi bir sınırlama yok. Ne olursa olsun toplam 35 doğru yapmanız gerekiyor isterseniz motor sorularına hiç dokunmayın toplam doğru sayınız 35 olsun geçiyorsunuz. 15 Yanlış yaparsanız gerisi doğru olursa sınırda 35 doğru, 70 puan alarak geçersiniz.

 
Ehliyet sınavı zor mu?

Sorulara bakıldığında bir kısım sorular bilgi ile rahatlıkla çözülebilecek düzeydedir. Bir kısım sorular ise adayların mantık yürütmesini hedeflemektedir. Genel olarak bakıldığında sınavın çok ağır olmadığı görülmektedir. Adaylara önerimiz konulara çalışıp online olarak sistemimizden soruları çözmeleridir. 

 

Ehliyet sınavında yanlışlar doğruyu götürüyor mu?

Ehliyet sınavı 4 şıktan oluşuyor ve yanlışlar doğruyu götürmüyor. İçiniz rahat olsun. Bilmediğiniz soruları mantığınıza uygun olarak çözebilirsiniz. 

17 Aralık 2016 Ehliyet sınavına gireceklere başarılar.

 

Kendinizi test etmek için ehliyet sınavında çıkmış soruları çözmek istiyorsanız tıklayınız>>

Trafik adabı testleri için tıklayınız.

4.9178082191781 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.92 (73 oylar)