Elektronik ehliyet sınavı(e-sınav) soruları

elektronik ehliyet sınav soruları

Elektronik ehliyet sınavında sorulacak sorular merkezi sınavlardaki gibi açıklanmamaktadır. Bu nedenle elektronik ehliyet sınav sorularına ulaşmanız mümkün değil. Bu noktada önerimiz MEB tarafından sorulan ve ardından yayınlanan soruları çözmenizdir. Aynı zamanda kursta verilen eğitimlere katılmanızı ve sürücü kursu tarafından sizlere verilen çalışma kitaplarındaki konuları iyice özümsemenizdir. 

Alt kısımda MEB tarafından yapılan ve son 5 yıla ait ehliyet sınav soruları ve denemeler yer almaktadır. Altta bulunan soruları çözerek elektronik ehliyet sınavına hazırlanabilirsiniz.

Türkiye'de belli başlı illerde pilot olarak uygulanan elektronik ehliyet sınavına her geçen gün ilgi artmaktadır. Sınava giren adaylar çok kısa bir sürede teorik sınava alınmakta, ardından direksiyon sınavına girerek ehliyetlerine kavuşmaktadır.

Sponsorlu bağlantılar

Elektronik sınavlarda her türlü işlem elektronik ortamda yapılıyor. Sınavın uygulanışından tutun, sonuçların açıklanmasına kadar tüm süreçte bilişim teknolojileri kullanılmaktadır.  

5 1 1 1 1 1 Oylar 5.00 (2 Oylar)