10 Şubat Ehliyet sınav soruları ve cevapları çöz veya PDF İndir

MEB tarafından gerçekleştirilen 10 Şubat 2018 Ehliyet sınavının soru ve cevapları açıklandı! Alt kısımda vereceğimiz PDF formatında 10 şubat çıkmış ehliyet soruları indirebilir veya online olarak soruları çözebilirsiniz.

10 şubat ehliyet soruları pdf

10 şubat ehliyet sınavı soruları ve cevapları K,L,M,N olmak üzere dört kitapçık türü için açıklandı! Sorular MEB(ODSGM) üzerinden erişime açıldı. Çıkmış sorular üzerinden sürücü kursları eksiklerini ve hatalarını görebilirler. Ehliyet soruları PDF formatında açılabileceği gibi online test olarak çözebilirsiniz. 

 

Soruları online çözmek için:

10 şubat ehliyet sınav soruları

 

Ehliyet sınav sonuçları

10 şubat ehliyet sınav sonuçları

 

Ehliyet sınavı soruları ve cevapları 

Soruları indirmek için:

2. Grup: K Kitapçığı, L Kitapçığı, M Kitapçığı, N Kitapçığı

 

Açıklamalar: 

PDF formatındaki dosyaları cep telefonunuzdan açabilmeniz için buna uygun uygulamanın da telefonunuzda var olması gerekiyor. Masaüstü bilgisayarda PDF formatlı dosyayı açabilmek için Acrobat Reader isimli dosyanın yüklenmiş olması gerekiyor. Eğer bu tarz uygulamalar yüklü değilse sitemiz üzerinden 10 şubat ehliyet sorularını online çözünüz.

Sürücü adaylarının bu sınavda en az otuz beş tane doğru cevap verme şartı bulunmaktadır. Sınava giren adaylar sınavdan sonra verdikleri cevapları yanlış hatırlıyor olabilirler. Bu durumda kesin sonuçların açıklanmasını beklemek doğru olacaktır. Kesin sonuçlar 22 Şubat 2018 Perşembe günü açıklanıyor.

Önemli bir husus ise kitapçık türleri ve grup kavramıdır. Sınavda adaylara k kitapçığı , l kitapçığı, m kitapçığı ve n kitapçığı dağıtılıyor. Kitapçıklarda soruların yeri farklı olsa da aynı sorular soruluyor. Sadece geçmişten kalan sürücü adayları varsa bunlar 1.Grup olarak ele alınıyor ve 2.Gruba göre 5-6 soruları farklı olmaktadır. Çünkü 1.Gruptakilere 6 adet trafik adabı sorusu sorulmuyor.