2018 Ehliyet sınav sonuçları sorgulama

Ehliyet sınavından başarılı olabilmek için adayların 35 puan almaları gerekmektedir. Ehliyet sınavı 10 Şubat 2018 Cumartesi günü yapılmıştır. Adaylar sınava iki grup halinde girecek 1. Grup ve 2. Grup olarak sınava giren adaylar arasındaki tek fark 2. Grupta trafik adabı soruları sorulacaktır. Netice olarak 35 doğru cevap vererek 70 puan aldığınız zaman, sınavdan başarılı kabul ediliyorsunuz. 70 puan alamayan bir aday sınavda başarısız kabul edilir. Ehliyet sonuçlarını sorgulayarak sınavdaki başarı durumunuzu öğrenebilirsiniz. 

Sponsorlu bağlantılar

EHLİYET SINAV SONUÇLARI 

1- Ehliyet sınavı sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinden öğrenebilirsiniz. Öncelikle alta verilen linkle MEB sayfasına geçiş yapınız. 

Ehliyet sonuçları

Ehliyet sınav soruları

2-  Açılan pencerede girmiş olduğunuz sınavı seçiniz. Sınav sonucu açıklandığında ilgili sınavın bilgisi ve linki eklenmektedir.

 

2- Ehliyet sonucunu öğrenebilmenizin tek yolu TC kimlik no ile güvenlik kodunu doğru girmenize bağlıdır. Sınav sonuçları için başka hiç bir bilgiye gerek duyulmamaktadır. 

3- TC kimlik no ve güvenlik kodunu doğru girdikten sonra "Tamam" butonuna tıklayınız. Eğer güvenlik kodunu yanlış girdiyseniz sayfayı yenileyerek yeniden güvenlik kodu oluştuğundan emin olunuz.

4- Tüm bilgileri doğru girdikten soran ehliyet sonuçlarını alta verildiği gibi olacaktır. Sınav sonucu olarak "Girdi" ve "Puanı" yazmaktadır. Başarılı veya başarısız gibi bir ibare bulunmamaktadır. Siz puan alanında 70 ve üstü bir puan görüyorsanız başarılı kabul edilirsiniz.

Yapılan tüm işlemler sonucunda ehliyet sonuçlarınızı sorgulamış oldunuz. Eğer sonuçlarınızın hatalı olduğunu düşünüyorsanız 20 TL karşılığında sınav sonuçları açıklandığı günden itibaren 10 gün içinde başvuruda bulunmanız gerekir.