23 Aralık 2017 Ehliyet sınav soruları ve cevapları çöz veya PDF İndir

23 Aralık 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ehliyet sınavı soru ve cevapları yayınlandı. Ehliyet sorularını online çözebilir. Pdf olarak indirebilirsiniz.

23 aralık ehliyet soruları pdf

 23 Aralık 2017 Tarihinde gerçekleştirilen ehliyet sınavının heyecanla beklenen soru ve cevapları MEB(ODSGM) üzerinden yayınlandı. Dört farklı kitapçık türünde(K,L,M,N) sorular PDF formatında sürücü adaylarının yanlışlarını görebilmesi adına kamuoyuyla paylaşıldı.  Soruları PDF olarak indirebilir veya 23 aralık ehliyet sınav sorularını online çözebilirsiniz.

 

Soruları online çözmek için:

23 Aralık 2017 Ehliyet sınav soruları çöz 

 

Ehliyet sınav soruları ve cevapları 

Soruları indirmek için:

1. Grup: K Kitapçığı, L Kitapçığı

2. Grup: K Kitapçığı, L Kitapçığı, M Kitapçığı, N Kitapçığı

 

Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanır? 

Ehliyet sınav sonuçları

Açıklamalar: 

PDF dosyaları mobilde açabilmeniz için buna yönelik uygulamaların telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Aynı zamanda masaüstü programlarda da Adobe Acrobat Reader programının yüklü olması gerekiyor. Eğer bu programlar yüklü değilse veya nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız. Sitemiz üzerinden 23 aralık sorularını online çözeblirsiniz. 

 

Adaylar bu sınavda en düşük 35 doğru cevap vermek zorundalar aksi halde başarısız olurlar. Fakat bir çok kişi sınavdan sonra verdiği cevapları yanlış hatırladığı için doğru yaptığını düşündüğünü soruları aslında yanlış,  yanlış yaptığını düşündüğü soruyu ise doğru yapmış olabiliyor. Bu noktada yapılacak en güzel şey 04 Ocak 2017 Perşembe günü kesin sonuçların açıklanmasını beklemektir. Bu sorular ve cevap anahtarları sizlere fikir vermesi açısından faydalı olacaktır.

 

Diğer bir konu ise kitapçık türleridir. Sınavda k kitapçığı, l kitapçığı, m kitapçığı ve n kitapçığı olmak üzere toplam 4 kitapçık bulunuyor. Bu kitapçıklarda tüm sorular aynıdır sadece yerleri değişiktir. Ama grup farkında dolayı kursiyerler soruların farklı olduğunu düşünüyor. 1. Grup ve 2. Grup sorularında fark olabilir ama aynı grup içindeki sorularda herhangi bir fark yoktur.