27 AĞUSTOS 2016 EHLİYET HAZIRLIK

27 ağustos ehliyet sınavı 

27 Ağustos 2016 Ehliyet sınavı Türkiye genelinde yapılmıştır!!! Ehliyet sınav soruları  ve sonuçları AÇIKLANMIŞTIR...

 

EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Ehliyet sınav sonuçları

 

EHLİYET SORULARINI ONLİNE ÇÖZMEK İÇİN:

27 Ağustos 2016 İlk yardım soruları

27 Ağustos 2016 Trafik soruları

27 Ağustos 2016 Motor soruları

27 Ağsutos 2016 Trafik adabı soruları

27 Ağustos 2016 Ehliyet soruları 50 soru olarak çöz

 

EHLİYET SORULARINI İNİDİRMEK İÇİN:

EHLİYE SINAV SORULARI MEB SAYFASI.

 

Ehliyet sınavından kaç puan alırsam başarılı olurum?

Ehliyet sınavından alınabilecek en yüksek puan 100'dür. Bir sürücü adayının en az 70 puan alması gerekiyor. Bunun içinde ehliyet sınavında sorulan toplam 50 sorudan 35 tanesini doğru yapması gerekiyor. Ehliyet sınavıyla ilgili önemli bir ayrıntıyı da paylaşmak istiyoruz. Diğer sınavlar gibi yanlış cevaplanan sorular, doğru yanıtları götürmüyor. Bu nedenle soruları boş bırakmanız size fayda sağlamayacaktır. Emin olmadığınız sorularaı mantığınıza uygun olacak şekilde cevap verebilirsiniz.

 

 

27 Ağustos 2016 Ehliyet sınav sonuçları ve soruları ne zaman açıklanacak?

Ehliyet sınav soruları sınav yapıldıktan 2 veya 3 gün sonra açıklanmaktadır. Ehliyet sınav sonuçları ise 12 gün sonra açıklanması bekleniyor. Sorular ve sonuçlar 1 kaç gün geç açıklanabilir. Ehliyet sonuçlarını takip etmek için alta bulunan linke tıklayınız.

 

Ehliyet sınav sonuçları resimli anlatım

 

27 Ağustos 2016 Ehliyet sınavında kalırsam ne olacak?

Eğer bir aday sınavdan kalırsa sıradaki ehliyet sınavına girmesi gerekecek. 27 Ağustos 2016 Ehliyet sınavından sonraki sınavın tarihi 08 Ekim 2016 olarak belirlenmiştir. Bunun yanında teorik sınav giriş ücretini tekrar ödemeniz gerekecek.

Eğer sınavdan başarılı olursanız direksiyon sınavına gireceksiniz. Sınava girmeden önce direksiyon eğitimlerinizi alabiliyorsunuz. Direksiyon eğitimlerini eksiksiz olmanız direksiyon sınavı açısından çok önemlidir. Lütfen eğitimleri eksiksiz alın. Resmi olarak kaç saat hakkınız olduğunu öğrenmek için yönetmelikte bulunan ders saatlerini aşağıdaki makalede paylaştık.

Direksiyon sınavı eğitimleri kaç saattir tıklayınız.

 

Direksiyon sınav ücreti ne kadar?

Direksiyon sınavı giriş 70 TL ve teorik sınavına ilk giriş ücreti 60 TL’dir. 

 

27 Ağustos 2016 ehliyet sınavının direksiyon sınavı ne zaman olacak?

MEB tarafından sene başında teorik sınavlar ve direksiyon sınavları için belirlenen taslak tarihler var. Direksiyon sınav tarihlerinde değişiklikler olabilir. Direksiyon sınavları teorik sınavdan 2 veya 3 hafta sonra gerçekleşiyor. Yoğunluğa göre 1 ay veya daha geç bir tarihte de direksiyon sınavına girmeniz gerekebilir. Özellikle 16 Temmuz 2016 ve 27 Ağustos 2016 Ehliyet sınavı birleştirildiği için sınavları çok beklemeniz gerekebilir. Direksiyon sınav tarihleri için kursunuzla irtibat halinde olunuz. Kesin bir tarih vermek yanlış olur. Bunun yanında direksiyon sınavı için alttaki makaleyi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler? (2016 Güncel)

 

Ehliyet sınavından başarılı olup direksiyon sınavından kalırsam ne olacak?

27 Ağustos 2016 ehliyet sınavı başarılı olan adaylar sıradaki direksiyon sınavına girecekler başarılı olmak için direksiyon eğitimlerini istikrarlı şekilde almaları gerekmektedir. Direksiyon sınavından başarısız olma durumunda, 70 TL direksiyon sınav ücretini ve  2 saat zorunlu direksiyon telafi dersi ücretini ödemeniz gerekecek. Toplam ödemeniz gereken ücret 200 TL - 250TL arasında olabilir. Sürücü kursunuza fiyatları sorunuz. Yeni yıl itibariyle taban fiyat uygulaması uygulanıyor ve bu fiyatlar komisyonlar tarafından her il için belirleniyor.

 

Direksiyon sınavında zorlanılan konular nelerdir?

Direksiyon sınavıyla ilgili siz değerli sürücü adaylarının da katıldığı bir anket yaptık. Buyrun anket sonuçlarını inceleyiniz.

Direksiyon sınavıyla ilgili ankete ulaşmak için tıklayınız.

 

Yeni yılda stajyer sürücü olacağız bu ne anlama geliyor?

Yeni yılda ehliyet sınavına giren adaylar stajyer sürücü uygulamasına tabi olacaklar. 2016 Yılı itibariyle sınava giren sürücü adayları, stajyer sürücü olarak kabul edileceği için trafik ortamında daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Bu konuda ayrıntılı bir makale hazırladık incelemenizi tavsiye ederiz.

Stajyer ehliyet nedir?

 

Direksiyon sınavından geçersem süreç nasıl işleyecek?

Direksiyon sınavında başarılı olan adaylar sürücü olur raporu, biyometrik fotoğraf, sürücü belgesi harç ücreti, değerli kağıt bedeli ve vakıf payını ödemeleri gerekmektedir.16 Temmuz 2016 ehliyet sınavından ve sonrasında yapılan direksiyon sınavından başarılı olursanız 1 hafta içinde sertifikanızı alabilirsiniz.

 

DİĞER ÖNEMLİ MAKALELER:

Ehliyet sertifikası ile araç kullanabilir miyim?

2016 Ehliyet sisteminde değişenler nelerdir?

2016 Yılında yeni ehliyet sınıfları nelerdir?

2016 Yılında otomatik vitesle araç kullanımı?

2016 Direksiyon sınavlarında ne değişti?

Trafik işaretleri toplu olarak görmek için tıklayınız.

Araç gösterge panelleri için tıklayınız.