29 TEMMUZ 2017 EHLİYET SINAVI HAZIRLIK SAYFASI

 

29 TEMMUZ 2017 EHLİYET SINAV SORULARI VE SONUÇLAR AÇIKLANMIŞTIR!!!

29 Temmuz 2017 Ehliyet sınav soruları

29 Temmuz 2017 Ehliyet sınav sonuçları 

 

29 Temmuz 2017 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ehliyet sınav sonuçları ise sınavdan 12 gün sonra açıklanmaktadır. 

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

29 Temmuz 2017 Ehliyet Sınavından Geçmek Kaç Puan Almalıyım?

En basit hesaplaması yapılan sınav ehliyet sınavıdır. Adaylar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Toplam 50 soru sorulduğu için her bir sorunun puansal değeri 2’dir. Her bir adayın sınavdan başarılı olabilmek için alması gereken en düşük puan 70’tir. Yani bir aday en az 35 doğru cevap vermiş olmalıdır. Yeri gelmişken hatırlatalım, yanlış cevapların hiçbir önemi bulunmamaktadır. Aynı zamanda hangi alandan kaç doğru yaparsanız yapın verdiğiniz toplam doğru cevap sayısına bakılır.

Ehliyet sınavı puan hesaplama

 

Direksiyon Sınavı İçin Şimdiden Uyaralım!

Dört senedir ehliyet sınavlarında çok radikal değişikliklere gidildi ve değişim süreci devam ediyor. MEB bu nokta inanılmaz efor sabretti.  Yapılan değişiklikler birlikte özetle  şunları söylemek mümkün: şartlar ağırlaştırıldı ve  sınavlar yoğun şekilde denetime tabi tutuldu. Bir sürücü adayının heyecanlı bulunması bile sınavda kalma nedeni olarak puanlama kriterlerinde 1. Maddede yer alıyor.

Onu yapın, şunu yapın demeden evvel şunu söylemek faydalı olacaktır. Sınavı lütfen ciddiye alın eğitimlerini aksatmayın. Aynı şekilde altta sizler için oluşturduğumuz makaleleri de okuyabilirsiniz.

Direksiyon sınavı hakkı kaçtır?

Direksiyon sınavı eğitimleri kaç saattir?

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler.

 

29 Temmuz 2017 Ehliyet Sınavının Direksiyon Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Bu noktada 19-20 AĞUSTOS 2017  "tahmini" ana sınav tarihidir. Bu sınavlardan kalan adaylar ise yapılan planlamalara göre ileri bir tarihte ara sınava girmektedir. 16-17 EYLÜL 2017 - 30 EYLÜL-1 EKİM 2017 "tahmini" ara sınav tarihleridir. Bu tarihlerin net olmadığını da söylemek gerekiyor. İlçelerdeki yoğunluğa göre direksiyon sınavı tarihlerinde değişiklikler olmaktadır. Sürücü kursunuzla bu konuda irtibat halinde olmanızı tavsiye ediyoruz.

Ehliyet sınav tarihleri

 

29 Temmuz 2017 Ehliyet Sınavından Kalırsam Ne Olacak?

Teorik sınavdan kalırsanız direksiyona da giremezsiniz. Haliyle sıradaki sınavı beklemeniz gerekiyor. 29 Temmuz 2017 Ehliyet sınavından sonraki merkezi sınav 07 Ekim 2017 Cumartesi günüdür.  İki ay dan uzun bir süre sınavı beklemek istemiyorsanız sınava iyi çalışmanızı öneririz. 

Fakat sınavdan kalıp ehliyet belgesi için acele eden sürücü adayları sürücü kursuyla iletişim kurarak elektronik ehliyet sınavına geçiş yapabilir. Elektronik ehliyet sınavları 15 günde bir yapılıyor ve sınav sonucunuz yarım saatte belli oluyor. Okuyunuz:

Elektronik ehliyet sınavı nedir?

 

Aday Sürücülük Nedir? Sürücü Adayını Ne Kadar Etkiler?

Birkaç sene önce aday sürücülük kavramı çıktı. İlk defa ehliyet alan sürücüler için geçerli bir uygulama. 2 sene içerisinde 100 ceza puanına ulaşılmaması gerekiyor.  Yasal sınır üzerinde alkollü yakalanan bir sürücünün de ehliyetine el konuluyor. Aday sürücülüğün en hassas noktası alkollü araç kullanma üzerine olduğunu söylemekte fayda var.

Aday sürücülük nedir?

 

Direksiyon sınavından geçersem süreç nasıl işleyecek?

29 Temmuz 2017 teorik sınavından ve ardından yapılan direksiyon sınavını geçerseniz 1 veya 2 hafta içerisinde ehliyet sertifikanızı alabilirsiniz. Sertifikayı aldıktan sonra aşağıda tabloda verilen harç ücretlerini ödeyerek, Türkiye'nin neresinde olursanız olun fark etmeksizin istediğiniz Trafik Tescil şubesinden sertifikanızı ehliyet belgesine dönüştürmeniz mümkündür.

 

Bunları da inceleyiniz:

Araç gösterge panelleri

Direksiyon sınavı araç tanıma

Trafik işaretleri

Ehliyet kazandıktan sonra yapılacak işlemler

Ehliyet Randevu sayfası için tıklayınız.

Sürücü sertifikalarının geçerlilik süresi