07 EKİM 2017 EHLİYET SINAVI SORULARI VE SONUÇLARI

7 ekim 2017 ehliyet sınavı 

7 EKİM 2017 EHLİYET SINAV SONUÇLARI VE SORULARI AÇIKLANMIŞTIR!!!

7 Ekim 2017 Ehliyet sınav sonuçları 

7 Ekim 2017 ehliyet sınav soruları

Ehliyet sınav soruları ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

 

07 Ekim 2017 Ehliyet Sınavından Geçmek Kaç Puan Almalıyım?

Ehliyet sınavı puan hesabı yapılırken doğru cevap sayısına bakılır. Her bir soru 2 puana sahiptir. Sınavdan başarılı olmanın koşulu 50 sorudan en az 35 soruya doğru cevap vermiş olmak gerekiyor. Ehliyet sınavında yanlış verilen yanıtların veya boş bırakılan cevapların bir önemi bulunmamaktadır. Ehliyet sınavında alan bazlı hesaplama yapılmamaktadır. Trafik, İlk yardım, Motor ve Trafik Adabı alanlarından kaç cevap verirseniz verin önemli olan toplam doğru cevap sayısının 35 olması ve sonucunda en düşük 70 puan almanız gerekir. 

Ehliyet sınavı puan hesaplama

 

07 Ekim Ehliyet Sınavı Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Ehliyet sınavında sürücü kurslarına ödenen ücretlerin dışında teorik sınav ve direksiyon sınavı için de ücret ödemesi yapmanız gerekmektedir.  Hem teorik sınav için hem de direksiyon sınavı için geçerli olan bir durum ise giriş ücretlerini ödemeyen bir sürücü adayı sınava giremez. Bu ücretler MEB'e ödenen ücretlerdir. 

Teorik sınav ücreti 70’TL’dir.

Direksiyon sınav ücreti ise 80 TL’dir. 

Direksiyon sınav ücreti ne kadar?

 

Ehliyet teorik sınav giriş ücretlerinin ödeme tarihleri ne zaman?

Teorik sınavı giriş ücretlerinin ödeme tarihi başlangıcı 17/07/2017, bitiş ise 15/09/2017'dir. Fakat ödemeyi son güne bırakmayınız. Çünkü sürücü kursu ödeme dekontuyla işlem yapmaktadır. Bazı sürücü kursları giriş ücretlerini sizin yerinize ödeyip, sizden daha sonra tahsil edebilir. Yine de giriş ücretini lütfen takip ediniz.

 

Direksiyon Sınavı İçin Şimdiden Uyaralım!

Son yıllarda ehliyet sınavlarında yapılan önemli değişiklikler özellikle direksiyon sınavında kendini göstermektedir. Çok büyük bir kararlılıkla eskiden "arabayı çalıştırsan yeter" mantığıyla dağıtılan ehliyetler artık mazi olmuştur. Yapılan bunca değişiklik sonucunda direksiyon sınavına adayların ciddi bir şekilde hazırlanması sonucu ortaya çıkıyor. Çok yoğun bir şekilde denetlenen ve hatayı affetmeyen maddelerle bezenmiş bir direksiyon sınavıyla karşı karşıya geleceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Onu yapın, şunu yapın demeden evvel şunu söylemek faydalı olacaktır. Sınavı lütfen ciddiye alın eğitimlerini aksatmayın. Aynı şekilde altta sizler için oluşturduğumuz makaleleri de okuyabilirsiniz.

Direksiyon sınavı hakkı kaçtır?

Direksiyon sınavı eğitimleri kaç saattir?

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler.

 

07 Ekim 2017 Ehliyet Sınavının Direksiyon Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

4-5 KASIM 2017  "tahmini" ana sınav tarihidir. 25-26 KASIM 2017 ve 9-10 ARALIK 2017 "tahmini" ara sınav tarihleridir. Verilen tarihler değişebilir. İlçeler direksiyon sınav tarihi planlamalarını kendi imkanları doğrultusunda belirlemektedir. Net sınav tarihinizi teorik sınavı geçtikten sonra sürücü kursundan öğrenebilirsiniz.

Ehliyet sınav tarihleri

 

07 Ekim 2017 Ehliyet Sınavından Kalırsam Ne Olacak?

Teorik sınavdan kalan bir sürücü adayı sıradaki sınavı beklemesi gerekiyor.  07 Ekim 2017 Ehliyet sınavından sonraki diğer sınav 23 Aralık 2017 Cumartesi günüdür.  İki ay dan uzun bir süre beklemek istemiyorsanız sınav hazırlıklarınızı ciddiyetle ele almanız önerilir. 

Eğer ki teorik sınavdan kalıp ehliyet belgesi için acele ediyorsanız sürücü kursuyla iletişim kurarak elektronik ehliyet sınavına geçiş yapabilirsiniz. Elektronik ehliyet sınavları 15 günde bir yapılıyor ve sınav sonucunuz yarım saatte belli oluyor. Okuyunuz:

Elektronik ehliyet sınavı nedir?

 

Stajyer Sürücülük Nedir? Sürücü Adayını Ne Kadar Etkiler?

2016'dan beri uygulanan aday sürücülük sürücü adaylarının kafasını meşgul etmektedir. Aday sürücülükte temel kavram şudur. 2 Sene içerisinde 100 ceza puanına ulaşan bir sürücü adayının ehliyetine el konulmaktadır. Aynı zamanda aday sürücünün yasal sınırlar üzerindeki promil değerinde alkol ile yakalanırsa ehliyetine el konulmaktadır. Diğer bilgiler için: 

Aday sürücülük nedir?

 

Direksiyon sınavından geçersem süreç nasıl işleyecek?

07 Ekim 2017 teorik sınavından ve ardından yapılan direksiyon sınavından başarılı olursanız 2 hafta içerisinde ehliyet sertifikanızı alabilirsiniz. Sertifikayı aldıktan sonra aşağıda paylaşılan ücretlerini ödeyerek, Türkiye'nin neresinde olursanız olun fark etmeksizin istediğiniz Trafik Tescil şubesinden randevu alarak sertifikanızı ehliyet belgesine dönüştürmeniz mümkündür.