7 Ekim 2017 Ehliyet Sınavında İptal Edilen ve Değişen Sorular

7 ekim 2017 iptal edilen soru

7 Ekim 2017 Tarihinde yapılan ehliyet sınavının soru ve cevap anahtarları 10.10.2017 tarihinde yayınlanmıştı. Bu tarihten sonra yayınlanan cevap anahtarları 13.10.2017 tarihinde güncellenmiştir. Bu güncelleme sonrasında iki soruda değişiklik yapılmıştır. Yapılan değişiklikle birlikte sorulardan birinin iptal edildiğini bir diğerinin ise cevabının değiştiği görünüyor.

 

İPTAL EDİLEN SORULAR

El Freni sorusu:

Yayınlanan kitapçığa göre 38.soru iptal edilmiştir. Soru incelendiği vakit verilen işaretin birden fazla cevabı olduğu görünmektedir. (K kitapçığına göre)

 

Antifriz sorusu:

Bu soruda ilk etapta verilen kitapçıklarda cevap olarak B şıkkı görünmekteydi. Yapılan güncelleme sonrası doğru cevap D şıkkı olarak değiştirilmiştir. (K kitapçığına göre)

 

Üste verilen sorular farklı kitapçıklarda farklı numaraya sahiptir. Aynı şekilde üsteki sorular 1. ve 2. grup kitapçık türlerinin her ikisinde iptal edilmiştir.

 

İptal Edilen Sorunun Durumu Ne Oldu?

Göründüğü kadarıyla iptal edilen soru hesaba dahil edilmemiş sınav 49 soru üzerinden değerlendirilmiştir. Bu nedenle ondalıklı sonuçlar hesaplanmıştır. Önemli olan 70 puan almaktır. 70 ve üstü alan sınavdan başarılı olur.

Sorulara ulaşmak için tıklayınız.