7 Ekim 2017 Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklanmıştır!!!

ehliyet sınav sonuçları

Binlerce sürücü adayının heyecanla beklediği ehliyet sınavının sonuçları bugün açıklanmıştır!!! Normalde açıklanma tarihi 19 Ekim 2017 Perşembe olan ehliyet sınavı 20 Ekim 2017 Cuma günü açıklanmıştır. Alt kısımda verilen link üzerinden sonuçları sorgulayabilirsiniz.

 

Ehliyet sınav sonuçları
Ehliyet sınav soruları çözmek için tıkla
Direksiyon sınavı değişikliği için Tıklayınız!

 

Sınavda Kaç Soru Soruldu?

Ehliyet sınavında 50 soru soruldu. Sürücü adayları sınavda 50 soru çözdü. Fakat yayınlanan cevap anahtarına göre 1 soru iptal edildiği için sürücü adayları 49 puan üzerinden değerlendirilmiştir. Bu nedenle sonuçlar ondalıklı olarak çıktı. Diğer sınavlarda her sorunun puan değeri 2 iken bu sınavda her soru 2,040816 değerinde hesaplanmıştır.

 

Direksiyon Sınavında Değişiklik Yapıldı

Sürücü kursları tarafından sürücü adaylarına ön sınav yapılmaktaydı. Yönetmelikte yapılan değişiklikle birlikte ön sınav kaldırıldı. Sürücü adayları artık ön sınava girmeksizin direk direksiyon sınavına girecekler.

 

Kaç Puan Almalıyım?

Ehliyet sınavı için taban puanı 70’tir. 70 ve üstü puan alan adaylar sınavdan başarılı olur ve direksiyon sınavına girmeye hak kazanır. Bu süreçten sonra sürücü kursunun ve ilçe milli eğitimlerde ilgili şubeler tarafından yapılacak planlama dahilinde adayın sınav tarihi netleşir. Önümüzdeki günlerde direksiyon sınav tarihlerini sürücü kursunuzdan öğrenebilirsiniz.