2019 Ehliyet Deneme Sınavı Çöz

Ehliyet deneme sınavını çözerek farklı tipte soruları görmeniz mümkün olacaktır.  Deneme sınavlarında olabildiğince öğretici sorulara yer verilmeye çalışılmıştır. Aynı zamanda kafa karışmasına neden olan zıtlıkta sorularla adayların farklı tipteki soruları görmeleri amaçlanmıştır. Denemelerde yeni tipte sorularda yer almaktadır.

Denemelerde ehliyet sınavı dağılımına uygun olacak biçimde 12 ilk yardım sorusu, 23 Trafik sorusu, 9 Motor sorusu ve 6 Trafik adabı sorusu yer alıyor. Sınavlar 50 sorundan oluşmaktadır.

2019 yılında Yeni müfredat sınavlarda adaylar özellikle ilk yardım alanında sorulan sorularda zorlanmaktadır. Çünkü ilk yardım alanında sorulabilecek soru sayısı müfredat bağlamında daha geniş olabildiği görülmektedir. Özellikle bilgi ağırlıklı sorular adayları zorlamaktadır. İlk yardım alanına çalışacak bir adayın konu anlatımını daha nitelikli bir şekilde çalışması önerilmektedir.  Bu demek değildir ki diğer alanlardaki sorular daha kolaydır. Aradaki tek fark diğer alanların mantık yürütmeyle de çözülebilecek sorulara sahip olmasıdır. Sadece çıkmış ehliyet sınav sorularıyla sınava hazırlanmak doğru değildir. Olabildiğince konulara hakim olunmalı aynı zamanda konular özümsenmelidir. 

1 1 1 1 1 Oylar 5.00 (1 Oy)