8 Ekim 2016 Ehliyet sonuçları AÇIKLANDI…

ehliyet sınav sonuçları

Binlerce adayın girdiği 8 Ekim ehliyet sınavının sonuçları MEB tarafından açıklanmıştır!!! Sınavdan 70 puan alan aday başarılı kabul edilecektir.

 

Ehliyet sınavı 1. Grup ve 2.Grup olarak yapılmaktadır. 1. Grup adaylar 2016 öncesinde sürücü kursuna kayıt olan adayları, 2. Grup ise 2016 sonra ehliyet sınavına girenleri kapsamaktadır.

 

Sınav sonuç çıktısında sürücü adayının hangi ehliyet sınıfı için sınava girdiği,  aldığı puan ve sınava girip girmediği yazmaktadır. Başarılı veya başarısız şeklinde bir ifade bulunmamaktadır. Aynı zamanda her alandan kaç soru yaptığınızı da göremezsiniz. Sadece toplam puanınızı görebilirsiniz. Eğer notunuz 70 ve üstüyse başarılı olarak değerlendirileceksiniz.  Aksi durumda başarısız olarak değerlendireceksiniz.

Ehliyet sınav sonuçları sorgula 

 

Ehliyet sonuçları açıklandıktan sonra maraton direksiyon sınavıyla devam edecek.  Başarılı olan adaylar direksiyon eğitimlerini tamamlayıp uygulama sınavına girmek için bekleyecek. Teorik sınavdan başarısız olan adaylar ne yazık ki sıradaki ehliyet sınavını beklemek zorundalar.

 

Sınavı geçen adaylar özellikle direksiyon sınavının ne zaman olacağının yanıtını merak etmektedir. Direksiyon sınav tarihleri 5-6 Kasım 2016 veya 12-13 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir. Sürücü kursu size net tarihinizi bildirecektir. Direksiyon sınavı giriş belgeniz ve K belgenizle direksiyon sınavına gireceksiniz.

 

Direksiyon sınavından da başarılı olursanız 1-2 hafta içerisinde sertifikanız hazır olur. Bu sertifika ile yeni tip ehliyetinizi Emniyet Müdürlüklerine bağlı Trafik tescil birimlerinden alabilirsiniz. 

 

Sınav sonuçlarını aynı zamanda sürücü kursunuzdan da öğrenebilirsiniz. Bazı sürücü kursları sınav sonuçlarını mesaj olarak kursiyerlerine bildirmektedir. 

 

Sınav sonucunda beklediğinizden daha düşük bir puan aldıysanız itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Sonuçların internete duyurulduğu tarihten itibaren en geç 10 gün içinde itiraz edebilirsiniz.

 

Gelişmeleri web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Herkese başarılar.