Dünya genelinde geçmişe dönük bakıldığında otomobil trendlerinin dönem dönem değişiklik yaşadığı görülüyor. Son yıllarda artan SUV satışları da bu duruma verilebilecek en güzel örnekler arasında yer alıyor.

 nissan qashqai

SUV Modelleri Nasıl Popüler Oldu?

Geçmişten günümüze otomobiller var olduğu süre boyunca insanlar tarafından büyük SUV tarzı otomobiller her zaman çekici bulunmuştur. Fakat yakın bir zamana kadar genel olarak bu tarz araçlarda son derece büyük motor hacimlerine yer verildiğinden ve satış fiyatlarının yüksek olmasından dolayı herkes tarafından satın alınamıyordu.

Dünya devi otomobil üreticilerinin düşük motor hacmine sahip uygun fiyatlarla SUV modelleri üretmeye başlamasıyla birlikte kısa süre içerisinde otomobil dünyasının trendleri arasına girmiştir. Son birkaç yılın Nissan Qashqai satış rakamlarına göz atılması bile bu durumu son derece açık ve net bir şekilde ortaya koyacaktır.

Neden Nissan Qashqai?

Bilindiği üzere Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından geliştirilen ve üretilen 1.5 turbo dizel dci motor hem düşük yakıt tüketimi hem de uzun kullanım ömrüyle kendini kanıtlamıştır. Birçok marka tarafından kullanılan bu motora Nissan Qashqai modelinde de yer veriliyor.

Hem SUV Hem Düşük MTV Avantajı

Nissan Qashqai 1.5 dci motoruyla yakıt tüketimi ve verim haricinde sahibine vergi konusunda da büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca aracın benzinli seçenekleri de satışa sunulmasına rağmen genel olarak dizel güç ünitesiyle alınması tavsiye ediliyor.
Motorun haricinde Nissan Qashqai modeli hem iç mekan hem de bagaj hacmi olarak bir ailenin beklentilerini ve ihtiyaçlarını büyük bir rahatlıkla karşılayabiliyor.

Otomobil dünyasını yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere Nissan'ın 10 yaşındaki Primera modeline bakıldığında bile donanım olarak son derece dolu olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Günümüzde Qashqai modeline yakından bakıldığında da teknolojik olarak birçok sisteme yer verildiği ve böylelikle de sürüş deneyiminin daha keyifli ve güvenli hale getirildiği görülüyor.

2018 Mart Ayı İtibariyle Nissan Qashqai Fiyatı

Biz bu yazıyı kaleme aldığımız 2018 Mart ayı itibariyle sıfır Nissan Qashqai modelleri 102 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Donanım, motor ve şanzıman tercihlerine bağlı olarak ise fiyatı 200 bin TL seviyesine kadar çıkabiliyor. Sizler bu yazıyı daha sonraki aylarda okuyor olabilirsiniz, bu yüzden Nissan resmi internet sitesi üzerinden güncel Nissan Qashqai fiyatlarını incelemeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Ekonomik bir fiyata konfor, güvenlik, güç, teknoloji ve düşük yakıt tüketimi arayanların mutlaka Nissan Qashqai modelini mercek altına almaları tavsiye ediliyor.