İEM Randevu Saatleri

İstanbulda’ki araç sahiplerinin Trafik Tescil İşlemleri için randevu alarak gitmelerini öneriyoruz. Bunun sebebi de İlçe Emniyet Müdürlüklerinde veya bazı şube müdürlüklerinde oluşan yoğunluktan dolayı sıra beklememeniz içindir. Bazı ilçelerde yoğunluk çok fazla olabilmektedir. İşlemlerinizi daha gerçekleştiremeden dönmek zorunda dahi kalabilirsiniz.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü randevu sistemi sayesinde ilçelerde oluşan yoğunluğun azaltılması amaçlanmıştır. İşlemlerini yapmak isteyen kişilerin zaman kaybı yaşamadan, sıra beklemeden ve yapacağı işlem türüne göre hangi belgelere ihtiyaç duyulduğu önceden bilinip randevuya hazırlıklı gitmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca bu sistem sayesinde işlem tipine göre ilgili birimden randevu almanıza olanak sağlanmaktadır.

İEM Randevu Saatleri Nedir?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü randevu saatleri akşam 21:00 ile 21:30 saatleri arasında açılmaktadır. Bu saatlere dikkat ederek randevu alabilirsiniz. Randevular sınırlı olduğunu da göz önünde bulundurulursa randevu alırken işlemleri hızlı bir şekilde yapmanızı öneriyoruz. Zira siz randevuyu tamamlayana kadar randevu dolmuş olabilir.

Randevu almak için tıklayınız.

İEM Randevu Nasıl Alınır?

Aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak açılan İstanbul Emniyet Müdürlüğü e-randevu sistemi sayfasından öncelikle işlem türü kısmından “Trafik Tescil İşlemleri” bölümünü seçiniz. Daha sonra alttaki kısımdan “Yapacağınız İşlem Türünü” seçiniz.

E-Randevu sisteminde yapılabilecek işlemlerden bazıları şunlardır;

  • Silah ruhsat işlemleri
  • Özel güvenlik kimliği

Yapacağınız işlemi seçtikten sonra son olarak ta işlem yapacağınız birimi seçmelisiniz. İşlem yapacağınız birimi de seçtikten sonra “Randevu Al” butonuna tıkladığınızda uyarı işaretlerini takip ediniz ve sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde giriniz.

İEM Randevu Nasıl İptal Edilir?

İEM e-randevu sisteminden randevu aldınız fakat her hangi bir nedenden dolayı randevunuza gidemeyeceksiniz. Peki şimdi ne olacak? Yukarıda verdiğimiz randevu linkine tıklayarak açılan İEM randevu sayfasından randevu aldığınız işlemi ve işlem yapacağınız birimi seçtikten sonra “Randevu İptal” butonu çıkacaktır. Bu butona bastığınızda TC numarasını, ad, soyad ve baba adını girdiğinizde randevu bilgileriniz listelenecektir. Bilgilerin en altında “iptal et” butonuna tıkladığınızda İEM randevunuz iptal edilecektir.