EHLİYET SINAV SORULARI ÇÖZ

Alt kısımda 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019-2020 ve 2021 yıllarına ait 50 soruluk çıkmış ehliyet soruları yer alıyor. Bu soruları, 15 günde bir yapılan elektronik ehliyet sınavına katılacak sürücü adayları çözebilir. Çıkmış ehliyet sorularını alta kısımdan ulaşabilirsiniz. Şimdiye kadar sorulmuş yeni sistem ehliyet sorularının tamamı yer almaktadır. Bütün çıkmış ehliyet sorularını çözmeyi unutmayınız!

Ehliyet sınavında çıkmış sorular (50 Soru)

Ehliyete Hazırlık 26'lı Deneme Soruları (50 Soru)

Merkezi sınavlarda ehliyet sınav soruları ve cevapları sürücü adayları için açıklanıyorken elektronik ehliyet sınavında sorular MEB tarafından açıklanmamaktadır. Bu nedenle elektronik sınavda sorulmuş sorulara çalışmak istiyorsanız üstte geçmişte sorulmuş soruları çözerek kendinizi değerlendirmeniz faydanıza olacaktır. Elektronik sınavda sürücü adayı sınava giriyor, ardından yarım saat içerisinde sonucunu öğrenebiliyor. Elektronik sınavda sorular bilgisayar yazılımı aracılığıyla "soru kütüphanesinden" rastgele seçiliyor ve pdf formatında indirmek için sorular yayınlanmıyor. 2021 Haziran ve 2021 Temmuz Ayı Ehliyet sınavlarına hazırlanmak için üste bulunan soruları çözünüz.

Yorumlar

Merhabalar yakın zaman da sınavım var hangi ay testine ağırlık veriyim acaba yardımcı olur musunuz
Cevap
Ekim 14 de sınavım var hangi yıldaki sınavlara hazırlık yapmam lazım çalışmam lazım
Cevap
Ehliyet sınavı için hangi sorulara çalışmam gerekiyor
Cevap
Arkadaşlar dün sınavım vardı 62aldım ve kaldım çok üzgünüm bu siteyi sonradan buldum çok faydalı bir uygulama herkese tafsiye ederim
Cevap
Öncelikle siteniz ehliyet sınavı hazırlığı adına çok yararlı oldu, bunun için emeği geçen ve bu siteyi açmaya karar-fikir veren herkese çok teşekkür ediyorum, minnettarlığımı sunmak isterim. Üniversite derslerine vakit ayırdığımdan dolayı ve aynı zamanda yoğun geçen günlerimden mütevellit kitabı okuma fırsatı bulamamıştım ancak tavsiye üzerine bu siteden sorular çözdüm ve sınavdan 84 alarak sınavı geçtim. Allah sizden razı olsun, tekrardan çok teşekkür ediyorum.
Cevap
Çok Faydasını Gördüm Bu Sitenin , 88 Aldım Sınavdan , Bu Siteden Çalışmanızı Tavsiye Ederim.
Cevap
Buradaki testleri çözüyorum 72 ile 88 arası alıyorum ama bugünkü sınavda düşük aldım anlamadim neden acaba
Cevap
04/09/2021 Tarihinde sınava girdim. Sadece bir gün öncesi akşamında ve sınav saatinden birkaç saat önce çıkmış soruları buradan çözdüm. 70 puan aldım ve sınavı geçtim. Soruların bir çoğu buradaki sorularla aynıydı. Herkese başarılar diliyorum umarım sınavlarınızı geçersiniz.
Cevap
29 Ağustos ta sınava girdim.Buradan temmuz,Ağustos ayının sorularını çözdüm ve kitabı okudum.94 aldim .Çok teşekkür ederim.Emeğinize sağlık
Cevap
En çok nereye çalıştınız lütfen yardımcı olurmusun
Cevap
Merhaba, bu siteden bol bol soru çözün. Sınavda aynıları da çıkabiliyor benzerleride. Güzel bir tekrar yapmış oluyorsunuz. Ben kitapdan da biraz çalışmıştım.
Cevap
Temmuz ve Ağustos Bölümüne Çalışmalısın
Cevap
Bugün sınava girdim 92 aldım
Buradanda soru çıkıyor ama biraz değişik sorularda çıkıyor.
Bugün mesela sağa tehlikeli viraj tabelasi,otomobillerin bölünmüş kara yolundaki hızı, ayağı burkulan kazazedeye hangi pozisyon verilir,1_8 yaşındaki çocuğa tek başınayken kaç kalp masajı ve suni solunumu sonra 112 aranır,girişe kapali yol levhası,polisin Hızlan işaretini, otoyol sonu işareti, baş geri çene yukarı pozisyonunun sırası,lambalardan biri sönük yanıyorsa sorun nedir(oksitlenme),virajlarda tekerlere farklı hızla yön veren sey(diferansiyel)yağ göstergesi yanıyorsa sorun nedir(karterde yağ azalmistir)motoru tam çalıştırmadan yani marsa basmadan önce yanması gereken yağ gösterge işareti yanmiyosa nedendir(gösterge lambasıbozuktur),iş makinesiyle otomobil dar yolda karsilasirsa kim kime yol verir(is makinesi otomobile),bak dinle hisset kaç saniye süreyle yapilir(10)

Aklıma gelenler şuan bunlar bazıları zaten mantık sorusu yada kolay soru kırmızı ışıkta naparsin gibi falan

Lastik tekerlekli traktörle olması zorunlu şeyler (reflektor ve sarı döner ışıklı lamba)
Cevap
Emeğinize sağlık Téşekkür ediyorum buradaki sorulara çalıştım bugün sınava girdim 84 puan aldım sayenizde Téşekkürler
Cevap
Kesinlikle burdan calişin cok faydasini göruceksiniz ben bugunki sinavdan 80 aldim cok iyi bir site sorular ayni cikti cok teşekkür ederim
Cevap
Bu siteyi hazırlayanlara çok teşekkür ederim bugün sinavim vardı 84 aldım burdaki sorulardan bire bir çok cikti
Cevap
Bende hazırlanıyorum hangi yılların sorularını çözsem acaba
Cevap
Arkadaşlar sınav soruları çok zormu çıkmış sorular geliyor mu ?
Cevap
Bence gayet güzel bir uygulama Allah Razı olsun sizden
Cevap
Arkadaşlar 17 Ağustos günü sınava girdim ve 94 puan aldım tek yaptığım şey ise buradan 15 test çözmekti. Sürücü kursunun verdiği kitabı açmadım bile. Benim gibi arabalara da biraz merakınız varsa zaten rahatlıkla geçersiniz. Ek olarak sınavda heyecan yapmamak da çok önemli. Sınava girecek olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum, Allah muvaffak eylesin.
Cevap
80 puan ile kazandım, site kesinlikle fazla fazla işe yarıyor. 10 15 sınavını falan çözdüm son 4 gün kala. iki ayın tüm sorularını çözseydim kesinlikle 100 alırdım, şiddetle tavsiye ediyorum.
Cevap

Yorum ekle