21 NİSAN EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

EHLİYET SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR !!!

Ehliyet sınav sonuçları

Ehliyet sınavı sonuçlarını görüntülemek için TC Kimlik No ile sorgulama yapılması gerekmektedir. 21 nisan ehliyet sınav sonuçlarını sorgulamak için alt kısımda yer alan "sonuç linki" ile MEB sayfasına yönlendirileceksiniz. Daha sonra MEB Motorlu Taşıtlar Sınav sayfasında girdiğiniz sınavın sonuç bilgisi linkine tıklayarak ulaşabileceğiniz sorgulama alanında, TC Kimlik No ve güvenlik numarasını girerek ehliyet sınav sonucunuzu görüntülemeniz mümkün olacaktır. 

Not: 21 Nisan 2018 Ehliyet sınav sonuçlarının 3 Mayıs 2018 Perşembe günü açıklanacağı MEB iş takviminde belirtilmişti. 21 Nisan Sonuçları AÇIKLANDI! Alt kısımdan sorgulayabilirsiniz.

 

LİNKLER:

Merkezi hliyet sınav sonuçları

Elektronik ehliyet sınav sonuçları

21 Nisan 2018 sınav soruları

Ehliyet puanı hesaplama robotu

Ehliyet elektronik sınava geçebilir miyim?

 

EHLİYET SINAVINDAN BAŞARILI OLMAK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

21 nisan ehliyet sınavından başarılı olmak için 50 sorudan 35 doğru cevap vermeniz gerekiyor.Her soru 2 puan değerindedir ve toplam 70 puan etmektedir. Önemli olan hangi alandan olursa olsun en az 35 doğru cevap vermektir. 

Sponsorlu bağlantılar

EHLİYET SINAVINDAN BAŞARISIZ OLURSAM NE OLACAK?

Bir aday ehliyet sınavından başarısız olursa sınav ücretini yeniden yatırarak sıradaki sınava girmesi gerekiyor. 21 nisan ehliyet sınavından kalan adaylar için sıradaki hangi sınava girecek öğrenmek için: ehliyet sınav tarihleri Not: Ehliyet sınavından başarılı olmadıkça direksiyon sınavına giremezsiniz. Teorik sınavdan 4 defaya kadar başarısız olabilirsiniz. 4. defa başarısız olduysanız kursa yeniden yazılmanız gerekiyor.

21 NİSAN 2018 EHLİYET SINAVININ DİREKSİYON SINAV TARİHLERİ

12-13 Mayıs 2018 ve 19-20 Mayıs 2018 "tahmini" direksiyon sınav tarihleridir. Kursların bulunduğu ilçelerdeki yoğunluğa göre ana ve ara sınav tarihleri değişebilir. Ehliyet sınavları aday sayısı bakımından katılımın yoğunluğuna göre direksiyon sınav tarihleri çok değişkenlik gösterecektir. Kursunuzla irtibat halinde bulununuz.

DİREKSİYON SINAVINA NASIL HAZIRLANMALIYIM?

Eğer sınavdan 70 puan alarak başarılı olursanız direksiyon sınav ücretini ödemeniz gerekiyor. Sürücü adayları teorik sınavdan ziyade direksiyon sınavında çok zorlanmaktadır. Direksiyon sınavıyla ilgili dikkat etmeniz gereken hususlarla ilgili makaleyi okumanızı tavsiye ediyoruz. Komisyon üyeleri ve usta öğreticilerin de görüşü alınarak hazırlanmış ve güncel yazı:

>>Direksiyon sınavında yapılması gerekenler için tıklayınız<<

>>Direksiyon sınavı puanlama kriterleri için tıklayınız<<

DİREKSİYON SINAVI EĞİTİMLERİ TOPLAM KAÇ SAAT OLACAK?

Resmiyette direksiyon eğitimi toplam B sınıfı için 14 ders saatidir. Direksiyon eğitimi akan trafikte verilir. Ayrıca, 2 ders saati similatör eğitimi alınmalıdır. Mutlaka eğitimlerinizi alın. Sınav parkurunuzu çok iyi tanıyın.

Direksiyon dersleri kaç saat

EHLİYET SINAVINA İTİRAZ EDEBİLİR MİYİM?

Sınav sorularına, cevap anahtarına ve sonuçlara yapılacak olan itirazlar internette yayınlandıktan sonra 10 gün içinde 20 TL karşılığında dilekçeyle yapılabilir.

5 1 1 1 1 1 Oylar 5.00 (1 Oy)