Ehliyet Sınavı Saat Kaçta? Ehliyet Sınav Süresi Kaç Dakika?

Ehliyet sınavlarına bütün adaylar aynı saatte girmiyor. E-sınav merkezlerinde gerçekleştirilen e-sınavlar Türkiye'nin genelinde farklı saatlerde yapılıyor. Sınav saatini öğrenebilmek için sürücü kursunun sizlere tahsis edeceği sınav giriş belgesinden sınav saatinizi ve e-sınav merkezinizi öğrenebilirsiniz. 

Ehliyet sınavı kaç dakika sürüyor?

Genel olarak bakıldığında en kısa süren sınavlardan biri ehliyet sınavıdır. Ehliyet sınavı süresi 45 Dakikadır. Ehliyet Sınavını erkenden bitiren aday sınavdan çıkabiliyor. Kimlik kontrolleri yapıldığı için en az 15 dk önce sınav yerinde olmanızı öneriyoruz. Çünkü e-sınavı sınavı erken bitiren bir aday varsa, geç gelen aday sınava alınmıyor!

Ehliyet yazılı sınavı saat kaçta başlıyor? Kaçta Bitiyor?

Elektronik sınav için belli bir saat söylemek yanlış olacaktır. İl ve ilçe bazında e-sınav merkezlerinde e-sınavlar, haftaiçi veya haftasonu yapılmaktadır. Sürücü adaylarının işten gelişleri düşünerek haftaiçi sınavlar genelde akşam 18:00'den sonra gerçekleştiriliyor. Haftasonu ise 09:00'dan itibaren başlamaktadır. Her saat bir e-sınav yapılmaktadır.

Not: Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasakları var bu nedenle haftasonu e-sınav şu an için yapılmıyor.

Elektronik ehliyet sınavının saat kaçta olduğunu öğrenmek istiyorsanız size kurstan verilen veya verilecek olan elektronik sınavı giriş belgesini kontrol ediniz. Belgede saat kaçta gireceğinizin bilgisi yer almaktadır. 

Ehliyet giriş belgesi sorgulama

Ehliyet sınavı nerede yapılır?

Ehliyet sınavları Türkiye genelinde e-sınav merkezlerinde yapılıyor. E-sınav merkezlerine harita üzerinden ulaşmak için alta yer alan bağlantıyı kullanınız.

https://esinav.meb.gov.tr/