20 EKİM 2018 EHLİYET SINAVI GİRİŞ BELGESİ VE GİRİŞ YERİ 

ehliyet sınavına nerede gireceğim

20 Ekim 2018 Ehliyet sınavı giriş belgenizi sorgulamak için, herhangi bir sorgu sayfası bulunmamaktadır. Sürücü kursları sınav giriş belgenizi MEB'e onaylatarak size elden teslim etmektedir. Bu belge olmadan sınava giremezsiniz. E-Devlet üzerinden giriş belgesi alınmamaktadır.

Sponsorlu bağlantılar

 

- Ehliyet sınavı giriş belgesini ancak kursunuzdan  temin edebilirsiniz. Bu belge sınava girebilmek için kimliğinizle birlikte resmi belge olarak kullanılmaktadır. Sınav günü yanınızda mutlaka kimliğiniz ve giriş belgeniz olması gerekiyor. Kursu arayarak giriş belgesinin hazır olup olmadığını sorunuz. Hazırsa kurstan sınav giriş belgenizi alınız. Giriş belgesini aldıktan sonra üzerinde bulunan kişisel bilgilerinizin ve imzaların eksiksiz olduğundan emin olunuz.

 

- Ehliyet sınavı giriş belgesiyle sınava nerede gireceğinizi öğrenebilirsiniz. Kursunuz hangi ilçedeyse muhtemelen sınava gireceğiniz yer(okul), aynı ilçede bulunur. 

Kendinizi test edin ehliyet sınavında çıkmış soruları çözmek için tıklayınız>>

 

- 20 Ekim  ehliyet sınavı giriş yerleri sınavın olacağı hafta belli olmaktadır. 15 Ekim 2018 Pazartesi - 19 Ekim 2018 Cuma tarihleri arasında genelde giriş belgeleri dağıtılmaktadır. Sürücü kursunu telefonla arayarak giriş belgelerinizin hazır olup olmadığını sorunuz. Not: Elektronik ehliyet sınavına girenlerde giriş belgelerini sürücü kursundan almaktadır. Giriş belgenizi kurstan almayı unutmayınız!

 

- Ehliyet sınavları Türkiye genelinde 14:00'de başlar 15:00'de biter.

- Sınava geç kalan aday sınava alınmaz ve başarısız sayılır.Bu yüzden sınava girmeden önce mutlaka gideceğiniz okulun yerini iyi bilmeniz faydanıza olacaktır. Gerekirse erken gidin. Toplum olarak son dakika iş yapmayı sevdiğimiz için sizleri şimdiden uyarmayı borç biliriz.

- Sınava elektronik cihaz sokmak yasaktır. Telefonunuzu getirmeyiniz. 

- Kalem ve silgi getirmeyi unutmayınız. Dilerseniz yanınıza su alabilirsiniz.

- Yanlışlar doğru cevapları götürmüyor ve 50 sorudan en az 35 doğru cevap (70 puan) yapmanız gerekiyor.

- Her soru toplam 4'er şıktan oluşmaktadır.

Ehliyet sınavı saat kaçta

4.5 1 1 1 1 1 Oylar 4.50 (2 Oylar)