8 EKİM 2016 EHLİYET SINAV SORULARI AÇIKLANMIŞTIR....

 

Ehliyet sınav soruları ve cevapları AÇIKLANDI!!! 

Ehliyet sınav soruları ve cevapları açıklandı. (10.10.2016)

Soruları online çözmek için:

8 Ekim Ehliyet sınav soruları

MEB Sayfası:

Soruların tamamını MEB sayfasından indirmek için tıklayınız.

 

8 Ekim 2016 Ehliyet sınavında başarı için kaç puan almam gerekiyor?

Ehliyet sınavından alınabilecek en yüksek puan 100'dür. Bir sürücü adayının en az 70 puan alması gerekiyor. Bunun içinde ehliyet sınavında sorulan toplam 50 sorudan 35 tanesini doğru yapması gerekiyor. Ehliyet sınavıyla ilgili önemli bir ayrıntıyı da paylaşmak istiyoruz. Diğer sınavlar gibi yanlış cevaplanan sorular, doğru yanıtları götürmüyor. Bu nedenle soruları boş bırakmanız size fayda sağlamayacaktır. Emin olmadığınız soruları mantığınıza uygun olacak şekilde cevap verebilirsiniz.

 

8 Ekim 2016 Ehliyet sınav sonuçları ve soruları ne zaman açıklanacak?

Ehliyet sınav soruları ve cevapları sınav yapıldıktan 3 veya 4 gün sonra açıklanmaktadır. En son yapılan ehliyet sınavının soruları 4 gün sonra açıklanmıştır. Ehliyet sınav sonuçları ekstra bir durum oluşmazsa 12 gün sonra açıklanmaktadır.  MEB tarafından yayınlanan takvime göre sınav sonucunun, 20 Ekim 2016 tarihinde açıklanması beklenmektedir.

Ehliyet sınav sonuçları

Ehliyet sınav sonuçları resimli anlatım

 

8 Ekim 2016 Ehliyet sınavında kalırsam ne olacak?

Eğer bir aday sınavdan kalırsa sıradaki ehliyet sınavına girmesi gerekecek. 8 Ekim 2016 Ehliyet sınavından sonraki sınavın tarihi 17 Aralık 2016 olarak belirlenmiştir. Bunun yanında teorik sınav giriş ücretini tekrar ödemeniz gerekecek.

Eğer sınavdan başarılı olursanız direksiyon sınavına gireceksiniz. Sınava girmeden önce direksiyon eğitimlerinizi alabiliyorsunuz. Direksiyon eğitimlerini eksiksiz olmanız direksiyon sınavı açısından çok önemlidir. Lütfen eğitimleri eksiksiz alın. Resmi olarak kaç saat hakkınız olduğunu öğrenmek için yönetmelikte bulunan ders saatlerini aşağıdaki makalede paylaştık.

Direksiyon sınavı eğitimleri kaç saattir tıklayınız.

 

Direksiyon sınav ücreti ne kadar?

Direksiyon sınavı giriş 70 TL ve teorik sınavına ilk giriş ücreti 60 TL’dir. 

 

8 Ekim 2016 ehliyet sınavının direksiyon sınavı ne zaman olacak?

MEB tarafından sene başında teorik sınavlar ve direksiyon sınavları için belirlenen taslak tarihler var. Direksiyon sınav tarihlerinde değişiklikler olabilir. Direksiyon sınavları teorik sınavdan 3 hafta sonra gerçekleşiyor. Yoğunluğa göre 1 ay veya daha geç bir tarihte de direksiyon sınavına girmeniz gerekebilir.Bu noktada tahmini sınav tarihleri: Ana sınav 5-6 Kasım 2016, Ara sınav: 26-27 Kasım 2016, 17-18 Aralık 2016'dır.

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler? (2016 Güncel)

 

Ehliyet sınavından başarılı olup direksiyon sınavından kalırsam ne olacak?

08 Ekim 2016 ehliyet sınavı başarılı olan adaylar sıradaki direksiyon sınavına girecekler başarılı olmak için direksiyon eğitimlerini istikrarlı şekilde almaları gerekmektedir. Direksiyon sınavından başarısız olma durumunda, 70 TL direksiyon sınav ücretini ve  2 saat zorunlu direksiyon telafi dersi ücretini ödemeniz gerekecek. Toplam ödemeniz gereken ücret 200 TL - 250TL arasında olabilir. Sürücü kursunuza fiyatları sorunuz. Yeni yıl itibariyle taban fiyat uygulaması uygulanıyor ve bu fiyatlar komisyonlar tarafından her il için belirleniyor.

 

Direksiyon sınavında zorlanılan konular nelerdir?

Direksiyon sınavıyla ilgili siz değerli sürücü adaylarının da katıldığı bir anket yaptık. Buyrun anket seonuçlarını inceleyiniz.

Direksiyon sınavıyla ilgili ankete ulaşmak için tıklayınız.

 

Yeni yılda stajyer sürücü olacağız bu ne anlama geliyor?

Yeni yılda ehliyet sınavına giren adaylar stajyer sürücü uygulamasına tabi olacaklar. 2016 Yılı itibariyle sınava giren sürücü adayları, stajyer sürücü olarak kabul edileceği için trafik ortamında daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Bu konuda ayrıntılı bir makale hazırladık incelemenizi tavsiye ederiz.

Stajyer ehliyet nedir?

 

Direksiyon sınavından geçersem süreç nasıl işleyecek?

Direksiyon sınavında başarılı olan adaylar sürücü olur raporu, biyometrik fotoğraf, sürücü belgesi harç ücreti, değerli kağıt bedeli ve vakıf payını ödemeleri gerekmektedir. 8 Ekim 2016 ehliyet sınavından ve sonrasında yapılan direksiyon sınavından başarılı olursanız 1 hafta içinde sertifikanızı alabilirsiniz.

Sınavdaki kitapçık türleri: K kitapçığı, L Kitapçığı, M kitapçığı, N kitapçığıdır.

 

8 Ekim 2016 Ehliyet Sınavı Yorumları